Gastroenterologie Hradec Králové Gastroenterologie

Gastroenterologie X

Koloskopie

 
Koloskopie (kolonoskopie) je vyšetření tlustého střeva, kterému předchází příprava, jejímž cílem je dokonalá očista od stolice.

Před výkonem se podává uklidňující nitrožilní injekce společně s inhalací oxidu dusného s kyslíkem ("rajský plyn") a střevo je plněno oxidem uhličitým ke zmírnění případných nepříjemných pocitů.


Koloskopie (kolonoskopie) se provádí v poloze na levém boku a přístrojem zavedeným přes konečník se vyšetřuje celé tlusté střevo

Nebojte se !

  • Vyšetření prakticky nemá komplikace a je nebolestivé
  • Naše pracoviště je vybaveno moderní technikou a v provádění vyšetření máme velké zkušenosti.

Léčba hemoroidů        

Screeningové vyšetření je program zaměřený na prevenci a včasné odhalení nádorového onemocnění konečníku a tlustého střeva.


Každý občan starší padesáti let má možnost jednou za dva roky požádat svého praktického lékaře a ženy taktéž svého gynekologa o test na přítomnost krve ve stolici (TOKS).


Právě tato může být totiž jedním z prvních příznaků rakoviny. Do vzorku stolice se kápne indikační činidlo, které okamžitou změnou barvy prokáže přítomnost krve ve stolici. Test si můžete provést sami doma a poté odevzdat svému lékaři k vyhodnocení. Ale to ještě zdaleka nemusí znamenat, že máte rakovinu. Většina pozitivních nálezů je způsobena hemeroidy nebo střevními polypy. Diagnózu stanoví  lékař specialista na základě endoskopického vyšetření (kolonoskopie) .

Genetický test Septin9 umožňuje až v 90% odhalit marker specifický pro rakovinu konečníku a tlustého střeva (nenahrazuje koloskopii)

 

 


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

 

 


Žaludeční balónek BIB

Endoskopická metoda hubnutí pro pacienty s obezitou.  Naplněný žaludeční balónek poskytuje pocit sytosti a plnosti žaludku, který vede ke sníženému množství zkonzumovaného jídla a usnadní osvojit si nové stravovací zvyklosti. 

Koloskopie (kolonoskopie)

Koloskopie je vyšetření tlustého střeva. Koloskopie příprava

Kontakty

 

 

Hemeroidy a jejich léčba

Po léčbě hemeroidů diodovým laserem dojde k přerušení toku krve, které následně vede k vymizení potíží. Podívejte se na hemeroidy fotky

Ukázka: Diodový laser - video

 


LeftListopad 2020Right
PoÚtStČtSoNe
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Legenda
- Diodový laser Ošetření hemoroidů diodovým laserem

- Hemeroidy Vyšetření hemeroidů

Kontakty:  Gastroenterologie s.r.o. 

Objednavání On-line

  • Mobil:  +420 721 405 317
  • Mobil:  +420 724 751 280 (Hydrocolon)
  • E-mail: gastro@gastroenterologie-hk.cz

Koloskopie - Gastroenterologie Hradec Králové Gastroenterologie

©2010 Gastroenterologie s.r.o.